Obec Kyšice
Kyšice

HomeRun Kyšice 2023

Běžecký závod pro děti i dospělé.

V neděli 26. 2. 2023 se v lese Na Pohodnici poblíž obce Kyšice uskutečnil první ročník běhu HomeRun Kyšice. Za chladného počasí s teplotami kolem nuly, větrem a občasného sněžení se na start závodu postavilo celkem 71 běžců. Z toho bylo 30 dětí a 41 běžců hlavního závodu na 6 km. Jak dětské trasy, tak trasa pro dospělé vedly po lesních cestách, které byly díky předchozímu počasí místy blátivé.

Vítězi jednotlivých dětských kategorií se stali Vít Mareček (Chrustenice), Adam Nevosad (Plzeň), Johana Hajšmanová (TJ Sokol SG Plzeň – Petřín), Radim Duník (TJ Sokol SG Plzeň – Petřín), Tereza Šturmová (TJ Sokol SG Plzeň – Petřín), Matyáš Lokaj (AC Falcon Rokycany), Veronika Blažková (AK Škoda Plzeň), Tomáš Uzlík (AC Falcon Rokycany), Simona Šmídová (AK Škoda Plzeň) a Aneta Bittnerová (AK Škoda Plzeň).

V hlavním závodě na 6 km se od začátku vytvořila vedoucí dvojice ve složení Patrik Sedláček a Boris Klimak. Za nimi pak s odstupem běžela skupina 4 dalších běžců, mezi nimi byla i první žena Barbora Šturmová. Z vedoucí dvojice měl více sil patnáctiletý orientační běžec Patrik Sedláček z OOB Kotlářka. Ten zvítězil v čase 23:10 min. Na druhém místě doběhl v čase 24:40 min Boris Klimak ze Slovenska (Klub bežcov Stropkov) a na třetím místě v čase 26:41 min Pavel Totzauer z Plzně. Nejrychlejší ženou (v absolutním pořadí celkově pátá) byla v čase 26:44 min Barbora Šturmová z Forrest Gum Teamu. Jako druhá skončila Blanka Šindelářová z Blovic a jako třetí Petra Sedláčková z OK Roztoky.

Jednotlivé věkové kategorie vyhráli Patrik Sedláček, Marek Pudil (Plzeň), Roman Sladký (AC Falcon Rokycany), Jiří Vrabec, Michaela Peterková (Plzeň), Barbora Šturmová, Blanka Šindelářová a Míša Ludmila Kubíková (TJ Sokol Touškov).

Potěšitelná byla vysoká účast obyvatel Kyšic a okolních obcí. Konání běhu také podpořila obec Kyšice. Na akci byl přítomen a nejlepší mladé běžce ocenil její místostarosta Jan Navrátil.